|+ Dodaj do ulubionych Masz pytanie? Wyślij e-mail'a: kontakt@partykasyno.pl
272
Przeglądając nasz serwis nauczysz się zasad gier takich jak: poker, ruletka, blackjack, baccarat, autoamty i inne. Ponadto przeprowadzimy Cię przez drogę kasyn online i przedstawimy strategie gry.
Poker jest jedną z najbardziej popularnych gier karcianych od wielu lat, oraz grą która w porównaniu do innych (np. brydż)cechuje się prostymi oraz przejrzystymi zasadami, oraz nie wymaga sedzi który musiałby prowadzić rozgrywkę. Wszyscy gracze widzą od samego początku przebieg gry, w dodatku mało kiedy jest możliwość dokonania chociażby najmniejszego oszustwa w grze. Historia Pokera Historia tej gry jest bardzo odległa, dlatego również zstała się dla wielu niejednoznaczna, jednak wiele osób jest przychylnej wersji która jest poniżej opisana. Pierwszy raz gra ujrzała światło dzienne dzięki Jonathan H. Green w 1834 roku.
Gra stała się od razu populrna wobec osób które płyneły na statku do Missisipi. Każdy gracz dostawał 5 kart, przy czym w talii było ich 20 (od dziesiątek do asów). Są też zdania że w pokera grali chińczycy nawet w roku 900 n. e.; są też tacy którzy początki pokera widzą w hinduskiej grze ganjifa. Nie wiadomo także czy poker nie jest również zaczerpnięty z staroperskiej gry as nas, której reguły perscy żeglarze przekazali osadnikom francuskim w Nowym Orleanie. Poker więc przez długie lata rozwijał się prężnie, bowiem używano to coraz większej ilości kart, wprowadzano nowe układy a także nowe rodzje gry takie jak poker otwarty czy dobierany.
W roku 1872 zostały oficjalnie ogłoszone zasady gry w pokera dobieranego przez ambasadora stanów zjedocznonych w wielkiej brytanii. Dopiero osiem lat po tych wydarzeniach trafił do obiegu kolejny rodzaj gry znany jako Texas Hold'em. W 1896 roku zostało rozpoczęte wydawanie pierwszego na świecie pisma pokerowego o nazwie Poker Chips. Od tamtych lat do dnia dzisiejszego poker jest uznawany z za najpopularniejszą grę hazardową.
Media wspierają w dzisiejszych czasach poker jak tylko mogą, wiedząc iż zysk jest ogromny, bowiem w telewizji ludzie bardzo chętnie oglądają turnieje, a gracze internetowi chętnie sami próbują swoich sił w pokerze.
Etykieta Pokera Chociaż w dzisiejszych czasach nie musimy już się ubierać bogato, kupywać drogich cygar i sponsorować swojej kobiecie pięknego naszyjnika który mógłby zadziwić kolegów z którymi gramy, warto dalej pamiętać jak zachować się i utrzymać swoje zachowanie na najwyższym poziomie jak ludzie którzy tak właśnie się trudnili aby grać w pokera z klasą. Główną zasadą a zarazem problemem we wspólnej internetowej grze jest komentowanie innych graczy.
Grając w internecie postaraj się nie komentować ruchów innego gracza, jedynie co może pozytywnie wpłynąć na Twój wizerunek to pochwalenie ruchu który faktycznie spodobał Ci się. Rób wszystko pamiętając że to czyny w pokerze określaną wiedzę jaką posiada nasz przeciwnik.
Grając na żywo, pamiętaj o "paleniu" kart - gdy wkłada się nowe karty (np. flop, river, turn w Texasie) jedna karta (ta z samej góry) zostaje spalon i powinna zostać odłożona. Wszystko po to aby wiedzieć że koszulka nie jest zaznaczona i być pewnym iż nikt nie oszukuje w grze. Żetony które posiadasz trzymaj przed sobą, jeśli bierzesz jednak udział w turnieju, musisz pamiętać o tym że będziesz musiał wystawić wszystkie żetony w kolejności od największych tak aby przeciwnik wiedział ile jesteś w stanie oferować w grze. Warto dodać że bardzo złym nawykiem jest nakrywanie w jakiejkolwiek grze, żetonów wysokich, żetonami małymi. Nie warto również wspominać o swoich kartach przed zakończeniem rozdawania nawet w wypadku jeśli spasowałeś. W grze domowej, ta zasada nie musi być tak mocno przestrzegana, jednak w turnieju gdy dopuściłbyś się tego, najprawdopodobniej zostałbyś odsunięty od gry na określony czas. Nigdy nie dopuszczaj się pokazywania swoich kart, bowiem robiąc tak najprawdopodobniej będziesz musiał zastosować się do bardzo znanej zasady pokerowej, czyli "show one - show all" - pokazałeś jednemu, pokaż wszystkim. Tocząc rozgrywkę z lepszym od siebie pokerzystą bądź już w prawdziwym kasynie, nie dopuszczaj się negatywnych komentarzy typu "Ooooo, widzę że jeszcze siódemeczka i ktoś może załapać się na strita."
Sztuczki Systemy Gry online
Słowniczek Pokerowy
American Airlines - W żargonie pokerowym w ten sposób określa się (A,A). Dwa asy nazywane są także rockets.
Bad Beat - Ręka, która przegrała wskutek ogromnego szczęścia innego gracza. Najczęściej o bad beatach mówimy, kiedy zwycięski gracz dużo wcześniej powinien zrezygnować z gry.
Bankroll - Kwota pieniędzy przeznaczona na grę w poker, inaczej pokerowy budżet
Bet - Wnieść zakład
Big Slick - A-K na ręce
Blind - Inaczej "ciemna" : wymuszony zakład wniesiony do puli, odnosi się do dwóch pierwszych graczy znajdujących się przed button'em dealer'a, obowiązuje w Hold'em i Omaha.
Board - Wszystkie wspólne karty, które mogą być używane przez graczy, czyli flop,turn i river
Button - Znacznik, który określa, który z graczy jest dealerem, czyli rozdającym karty. Button przechodzi z gracza na gracza. Grając jako Dealer gracz, jako ostatni podejmuje decyzje na flopie, turn i river.
Buy-in - Ilość pieniędzy, jaką trzeba zapłacić za udział w turnieju.
Call - Wniesienie zakładu równego, co do wysokości zakładowi wniesionemu przez ostatniego gracza z prawej strony.
Counterfeited - Karta, która wzmacnia nasz układ, ale niestety daje naszemu przeciwnikowi jeszcze lepszy układ
Cowboys - Popularne określenie dla dwóch króli (K,K) na ręce
Cut-off - Gracz, który wnosi zakład tuż przed dealerem, buttonem
Late position - W 10 osobowej grze, 2 ostatnich graczy podejmujących decyzje na flopie, turnie i river, czyli dealer i cuttoff
Nuts - Najwyższy możliwy układ w danej rundzie licytacji
Offsuit - Karty w różnych kolorach
Outs - Pozostałe w talii karty, które pojawiając się na stole wzmacnią nasz układ
Playing Zone - Umowny zakres kart, z którymi warto rozgrywać rozdanie w większości przypadków- karty z przedziału A-9
Ring game - Nazwa dla gry stolikowej, w której uczestniczy 9-10 graczy, do której można dołączyć lub odejść w dowolnym momencie.
River - Piąta, ostatnia, wspólna karta wykładana na stół
Set - Trójka złożona z jednej karty wspólnej i pary z ręki
Short-handed - Stoliki, przy których gra 5-6 osób
Showdown - Moment w którym gracze uczestniczący w danej rozgrywce pokazują swoje karty własne; rozstrzygnięcie rozdania.
Split the pot - Podział puli między dwóch lub więcej graczy posiadających taki sam zwycięski układ
Steal - Podniesienie stawki celem odstraszenia innych graczy i "kradzieży" blindów przed wyłożeniem flopa
Suited - Karty w jednym kolorze, przy zapisie oznaczane małą literą "s" np. J10s
Tell - Zachowanie gracza, które może podpowiedzieć nam jak silny układ gracz ten posiada
Tilt - Moment, w którym zaczynamy grać w sposób zupełnie nierozsądny, powodem takiej gry może być brak szczęścia we wcześniejszych rozdaniach
Turn - Czwarta w kolejności karta wykłada na stół
Under the Gun - Gracz, który jako pierwszy podejmuje decyzje o ewentualnym kontynuowaniu gry preflop